czym jest dm na instagramie

Jak używać DM na Instagramie? Poradnik korzystania i definicja

DM na Instagramie to narzędzie, które otworzyło nowe możliwości komunikacji. Znaczy to tyle co ‘Direct Message’, czyli bezpośrednie wiadomości, które umożliwiają prywatną wymianę treści między użytkownikami.

Od 2013 roku, kiedy to Instagram wprowadził DM, użytkownicy zyskali sposób na bezpośrednią, osobistą interakcję. Niezależnie od tego, czy chcemy podzielić się zdjęciem, filmem czy po prostu zadać pytanie, DM sprawia, że wszystko to jest możliwe w kilka chwil.

W naszym artykule przybliżymy Wam, jak skutecznie korzystać z DM na Instagramie i jakie korzyści płyną z używania tej funkcji. Zapraszamy do lektury, aby dowiedzieć się więcej o tej niezwykle przydatnej opcji komunikacji.

Co to jest DM na Instagramie?

DM na Instagramie, znane również jako Direct Message, to funkcja umożliwiająca prywatną wymianę wiadomości między użytkownikami tej popularnej platformy społecznościowej. Jest to rodzaj cyfrowej skrzynki pocztowej, zaprojektowanej z myślą o szybkiej i intuicyjnej komunikacji. Warto podkreślić, że DM są prywatne – tylko osoby biorące udział w konwersacji mają dostęp do jej treści. Co więcej, DM na Instagramie pozwalają na wysyłanie nie tylko tekstów, ale także zdjęć, filmów, linków i wiele więcej.

Jak działa Direct Message na Instagramie?

DM, czyli Direct Message, to funkcja na Instagramie pozwalająca na wymianę prywatnych wiadomości pomiędzy użytkownikami tej platformy. W swojej istocie jest to system przypominający skrzynkę pocztową, dostosowany do potrzeb szybkiej i intuicyjnej komunikacji. Każdy wysłany DM jest anonimowy – tylko osoby znajdujące się w konwersacji mają dostęp do zawartych w niej treści. Istotne jest, że wiadomości prywatne mogą zawierać nie tylko tekst, ale również zdjęcia, filmy czy linki.

Jak korzystać z DM na Instagramie?

Aby skorzystać z funkcji DM, należy udać się do sekcji Instagram Direct, którą znajdziesz, klikając ikonę samolotu w prawym górnym rogu aplikacji. W tym miejscu możesz przeglądać otrzymane wiadomości, a czerwone kółko z liczbą poinformuje Cię o ilości nieprzeczytanych DM. Od kwietnia 2020 roku Instagram umożliwia również wysyłanie wiadomości prywatnych bezpośrednio z przeglądarki internetowej, co znacznie ułatwia korzystanie z tej funkcji na komputerach i laptopach.

Jak wysyłać DM na Instagramie?

Aby wysłać wiadomość bezpośrednią, wystarczy wejść w zakładkę Instagram Direct i skorzystać z przycisku komponowania nowej wiadomości, który zazwyczaj oznaczony jest symbolem ołówka lub znakiem plus. Następnie wpisujemy nazwę użytkownika, do którego chcemy się zwrócić, i tworzymy treść wiadomości. Możemy również z łatwością utworzyć grupę, w której wszyscy członkowie będą mogli wymieniać się wiadomościami. To dobry sposób na organizowanie rozmów grupowych czy udostępnianie treści w większym gronie.

Co można wysłać w DM na Instagramie?

Instagram Direct oferuje różnorodne opcje wysyłania wiadomości, które przekraczają tradycyjne ramy tekstowe. Możemy na przykład wysyłać zdjęcia i filmy bezpośrednio z naszej galerii lub tworzyć je na bieżąco, korzystając z wbudowanych narzędzi aparatu. To otwiera drzwi do bardziej kreatywnego i osobistego sposobu komunikacji.

Ponadto, Instagram umożliwia wysyłanie głosowych wiadomości, co jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy wolą mówić niż pisać. Funkcja ta pozwala na szybkie i wygodne przekazywanie emocji i intonacji, które często tracą się w pisemnej formie komunikacji.

Nie można też zapomnieć o możliwości wysyłania różnego rodzaju plików, takich jak GIF-y czy naklejki, które dodają rozmowom lekkości i humoru. Wszystkie te narzędzia sprawiają, że DM na Instagramie to nie tylko sposób na przekazywanie informacji, ale także na budowanie relacji i dzielenie się chwilami z życia codziennego.

Wysyłanie postu w DM na Instagramie

DM na Instagramie, czyli direct message, otwiera przed nami drzwi do szerokiego wachlarza możliwości komunikacji. Wyobraźmy sobie, że przeglądamy feed i natykamy się na post, który idealnie rezonuje z zainteresowaniami naszego przyjaciela lub pasuje do dyskusji z grupą. Instagram Direct pozwala nam na szybkie i wygodne udostępnienie tego postu bezpośrednio przez wiadomość prywatna. Wystarczy dotknąć ikony samolotu znajdującej się pod postem, co umożliwi nam wybranie jednej lub więcej osób z naszej listy kontaktów. Tak prosty gest pozwala podzielić się treściami, które nas inspirują i być bardziej zaangażowanym w codzienne interakcje z osobami, które obserwujemy.

Wysyłanie relacji w DM na Instagramie

Podobnie jak posty, relacje – czyli InstaStories – mogą być udostępniane przez wiadomość bezpośrednia. Kiedy oglądamy relację, która może zainteresować naszych znajomych, wystarczy przesunąć ekran do góry i wybrać opcję “wyślij do” (send to), a następnie wskazać odpowiedniego odbiorcę. Dzięki takiej funkcji DM na Instagramie, nasze rozmowy mogą stać się bardziej dynamiczne i związane z bieżącymi wydarzeniami. To doskonały sposób, aby w realnym czasie reagować na treści, które nas czy naszych znajomych zachwycają, śmieszą lub skłaniają do refleksji.

Zalety z korzystania z DM na Instagramie

Korzystanie z funkcji Direct Message (DM) na Instagramie przynosi wiele korzyści zarówno dla użytkowników prywatnych, jak i firmowych. Poniżej znajdziesz zalety jakie dają wiadomości na Instagramie.

Zalety DM dla kont prywatnych

  1. Elastyczność Komunikacji: DM na Instagramie umożliwiają łatwe i szybkie dzielenie się inspiracjami i treściami z przyjaciółmi oraz obserwowanymi osobami. To narzędzie sprzyja spontanicznemu i nieformalnemu kontaktowi, co jest kluczowe w budowaniu i utrzymaniu osobistych relacji.
  2. Nawiązywanie Nowych Znajomości: Odkrywanie profili z interesującymi treściami i nawiązywanie kontaktu z ich autorami przez DM może prowadzić do nowych znajomości, a nawet przyjaźni. Ta forma komunikacji pozwala na bardziej osobiste i bezpośrednie podejście.
  3. Osobiste Życzenia i Komunikaty: Wysyłanie życzeń urodzinowych lub innych ważnych wiadomości przez DM jest bardziej osobiste i serdeczne niż publiczne komentarze. Pozwala to na indywidualne i szczere wyrażanie emocji.

Zalety DM dla kont firmowych

  1. Narzędzie Marketingowe: DM mogą być kluczowym elementem strategii marketingowej. Pozwalają na budowanie relacji z klientami poprzez personalizowane wiadomości, np. powitalne wiadomości dla nowych obserwatorów z informacjami o marce i specjalnymi rabatami.
  2. Informowanie o Nowych Ofertach: Direct Message to świetny sposób na bezpośrednie informowanie klientów o nowych ofertach i promocjach. Możliwość personalizacji tych wiadomości zwiększa szanse na pozytywne doświadczenia klientów.
  3. Wykorzystanie Chatbotów: Integracja chatbotów z Instagram Direct może znacznie przyspieszyć odpowiedzi na często zadawane pytania, zwiększając satysfakcję klientów. Dobrze zaprojektowane boty mogą nie tylko odpowiadać na pytania, ale również przekierowywać klientów do odpowiednich ofert lub działów obsługi, co zwiększa efektywność działań marketingowych na Instagramie.

Jak wysłać automatyczną wiadomość DM na Insta?

W dobie cyfrowego marketingu, umiejętność szybkiego i osobistego kontaktu z obserwującymi jest nieoceniona. Na Instagramie, automatyczne wiadomości prywatne ułatwiają zarządzanie komunikacją. Wykorzystując dm na Instagramie dla celów biznesowych, możesz zaprogramować automatyczne wiadomości, które zostaną wysłane, gdy tylko ktoś nawiąże z Tobą kontakt.

Proces tworzenia automatycznych wiadomości DM na Insta jest prosty. Można to zrobić przy użyciu zewnętrznych narzędzi do zarządzania mediami społecznościowymi, które oferują możliwość ustawienia szablonów odpowiedzi. Direct message stają się wtedy narzędziem wspierającym budowanie relacji z klientami nawet wtedy, gdy nie można odpowiedzieć na każdą wiadomość bezpośrednio.

Aby ustawić wiadomość automatyczną na Instagram Direct, trzeba najpierw zdefiniować warunki wyzwalające jej wysłanie. Możesz ustawić autoodpowiedź na przykład na wiadomości powitalne lub odpowiedzi na często zadawane pytania. Jest to przydatne w momentach, gdy oczekiwany jest natychmiastowy feedback, a także zmniejsza szanse na przeoczenie nowej konwersacji.

Jak usunąć wiadomość z DM na Instagramie?

Czasami wysyłamy wiadomość bezpośrednią na Instagramie, której potem żałujemy. Na szczęście istnieje prosty sposób, aby poradzić sobie z taką sytuacją. Instagram Direct daje nam kontrolę nad naszymi prywatnymi konwersacjami, umożliwiając usunięcie niechcianych wiadomości.

Wystarczy, że wejdziemy w DM na Instagramie z osobą, z którą prowadziliśmy chat. Następnie, przesuwamy palcem w lewo po wiadomości, którą chcemy wyeliminować. Pojawią się wtedy dwie opcje – możemy albo wyciszyć konwersację, albo zdecydować się na definitywną opcję, czyli usunięcie wiadomości. Wybranie opcji “Usuń” skutkuje permanentnym usunięciem wiadomości z danego chatu.

Pamiętajmy, że choć usuniemy treść z naszego urządzenia oraz z urządzenia odbiorcy, nie mamy pewności, czy nasza wiadomość nie została zapisana przez odbiorcę wcześniej, na przykład poprzez zrzut ekranu. Należy więc zachować ostrożność wysyłając wiadomości prywatne, mając na uwadze, że mogą one pozostać poza naszą kontrolą.

4.7/5 - (24 votes)