czym są gifty na TikToku

Gifty na TikToku – Czym są prezenty i jak na nich zarabiać?

TikTok przekształcił sposób, w jaki dzielimy się treściami i interakcje online. Nie tylko możemy tworzyć i oglądać krótkie filmiki, ale również wyrażać wsparcie dla twórców za pomocą gifów. W tym artykule przybliżymy Wam, czym są gifty na TikToku i jakie mają znaczenie dla społeczności tej platformy.

Zajmiemy się także tym, jak działają gifty, jakie są dostępne rodzaje prezentów i jak ich wartość wpływa na motywację oraz zarobki twórców. Ponadto dowiemy się, jak zdobywać gifty i co zrobić, aby zachęcić widzów do wspierania naszej twórczości na TikToku.

Czym są gifty na TikToku?

Na platformie TikTok, gifty są formą wirtualnych prezentów, które użytkownicy mogą wysyłać do twórców treści podczas transmisji na żywo. Każdy gift ma pewną wartość wyrażoną w “monetach” TikToka, które można zakupić za prawdziwe pieniądze. Następnie te wirtualne prezenty można wymienić na “diamenty“, które z kolei są wymienialne na gotówkę.

Podczas transmisji na żywo, gdy twórca otrzymuje gify, to nie tylko oznacza dodatkowe wsparcie finansowe, ale także stanowi wskaźnik popularności i zaangażowania widowni. Interakcje te sprzyjają budowaniu wspólnoty oraz zwiększają widoczność transmisji na platformie.

Aby lepiej zrozumieć wpływ gifty na twórców, spójrzmy na przykładowe case studies:

 • Twórca Z: Zorganizował regularne transmisje nażywo wymierzające w interakcję z fanami. Dzięki swojemu unikalnemu stylowi i regularności otrzymywał średnio 500 monet w postaci gifty za każdy live.
 • Twórca Y: Skupił się na pokazywaniu swoich umiejętności artystycznych. Jego specjalistyczne treści przyciągały sponsorów, którzy wspierali go wysyłając ekskluzywne gify, co zwiększyło jego dochody o 30%.

Jakie są gifty na TikToku i ile kosztują?

Gifty na TikToku to wirtualne prezenty, które użytkownicy mogą przekazywać twórcom podczas ich transmisji na żywo. Istnieje wiele różnych rodzajów prezentów, każdy z nich ma własną wartość wyrażoną w monetach. Proces zakupu wygląda tak: najpierw kupuje się monety za realne pieniądze, następnie za te monety można nabyć gifty i przekazać je ulubionym twórcom.

Oto przykład cennika niektórych popularnych gifty dostępnych na TikToku:

Nazwa Gifta

Wartość w Monetach TikToka

Róża

1

Perfumy

20

Pączek

30

Kawa

1

Lizak

10

Lustro

30

Corgi

299

Konfetti

100

Wianek

199

Planeta

15,000

Wieloryb Sam

30,000

Sen Adama

30

TikTok Stars

39,999

Twórcy po osiągnięciu progowego limitu 1000 obserwujących mają możliwość akceptowania gifty od widzów. Te wirtualne prezenty to nie tylko wyraz wsparcia, ale również potencjalne źródło dochodu. Na przykład, jeśli twórca otrzyma gifty warte 10,000 punktów, może on wymienić je na pieniądze – a ich wartość po odliczeniu prowizji TikToka to około 180 zł.

Różnorodność i możliwość personalizacji gifty sprawiają, że przekazywanie ich podczas transmisji na żywo może być ekscytującym doświadczeniem zarówno dla fanów, jak i dla twórców.

Ile Tiktokerzy zarabiają na prezentach w aplikacji TikTok?

Zarobki uzyskiwane z giftów na TikToku mogą być znaczące, zwłaszcza dla użytkowników posiadających dużą liczbę obserwujących. Najlepsi TikTokerzy mogą zarobić nawet kilkaset dolarów w ciągu jednego 23-godzinnego live’a.

Gifty są przeliczane na specjalne punkty, które można następnie wymienić na realne pieniądze. Na przykład, zakup 330 monet kosztuje użytkownika 23,99 zł, podczas gdy ich wypłata daje twórcy mniej – po odliczeniu prowizji platformy.

Zobaczmy przykład:

Przesyłane Prezenty

Koszt Monet (PLN)

Wartość w Dolarach (orientacyjnie)

34 Monety

1,99

0,50

330 Monet

23,99

6,00

660 Monet

47,99

12,00

TikToker może wymienić punkty na tzw. diamenty. Połowa zgromadzonej kwoty przypada na platformę, a połowa jest przelewana na konto twórcy. Gdy użytkownik uzbiera gifty warte przynajmniej 10 tysięcy punktów, może wypłacić środki na PayPal, z zyskiem wynoszącym około 180 zł przy koszcie zakupu punktów 480 zł.

Zarobki uzależnione są od zaangażowania obserwujących i popularności TikTokerów. Miesięczne przychody mogą się zatem znacznie wahać, co sprawia, że każdy przypadek jest unikalny i zależny od indywidualnych statystyk ich kont.

Jak wymienić otrzymane prezenty na pieniądze?

Kiedy zgromadzą się już prezenty z transmisji na żywo, proces wymiany na pieniądze zaczynamy od ich konwersji na tzw. diamenty. Następnie, w aplikacji TikTok, jesteśmy przekierowani do sekcji portfela, gdzie można sprawdzić aktualną liczbę zgromadzonych diamentów.

W celu przekształcenia diamentów na gotówkę, trzeba najpierw podlinkować swoje konto bankowe lub PayPal w ustawieniach TikToka. Po spełnieniu tego wymogu, możliwa jest wypłata środków, jednak musimy pamiętać o podziale przychodu. Dokładnie połowa zarobionej kwoty zostanie przyznana nam, a druga połowa przepada na rzecz platformy.

Proces wymiany odbywa się w kilku krokach:

 • Zbierz wystarczającą liczbę diamentów.
 • Przejdź do portfela w aplikacji TikTok.
 • Wybierz opcję wypłaty środków.
 • Podaj wymagane dane bankowe lub PayPal.
 • Potwierdź transakcję i oczekuj na przelew środków.

Użytkownicy muszą mieć świadomość, że istnieje minimalna kwota do wypłaty oraz że proces ten może zająć kilka dni roboczych. Ważne jest także regularne monitorowanie portfela w aplikacji, by mieć pełną kontrolę nad zgromadzonymi funduszami.

Przykładowo, jeżeli podczas jednej transmisji na żywo udało nam się zgromadzić prezenty o wartości 1000 diamentów, po konwersji i podziale, efektywnie na nasze konto bankowe zostanie przelana połowa tej sumy.

Jak można zdobyć gifty na TikToku?

Aby zdobyć gifty na platformie TikTok, istnieje kilka prostych kroków, które należy wykonać. Przede wszystkim ważne jest posiadanie wirtualnych monet, które można użyć do nabycia upragnionych prezentów.

Zdobycie wirtualnych monet

Pierwszym krokiem do zdobycia giftów jest zakup wirtualnych monet TikToka. Proces ten przebiega w kilku etapach:

 • Zakup Monet: Monety można nabyć bezpośrednio w aplikacji, przechodząc do sklepu z monetami. Wartości pakietów monet różnią się, a ich koszt sięga nawet do 480 złotych za 10 tysięcy punktów.

Wysyłanie giftów podczas transmisji na żywo

Następnie, by przesłać gift:

 • Oglądanie Transmisji na Żywo: Wejdź na profil ulubionego twórcy, który jest online i oglądaj jego transmisję na żywo.

 • Wybór Giftu: Kliknij ikonę giftów na ekranie podczas oglądanej transmisji, aby wybrać interesujący Cię prezent.
 • Zamiana na Pieniądze: Możliwa jest wypłata środków na konto PayPal, choć wartość wypłaconych pieniędzy jest niższa od kosztu zakupu punktów.

Jak używać i wysyłać gifty na TikToku?

Na początek należy zaopatrzyć się w monety TikToka. Monety są niezbędne do zakupu giftów i możliwe jest nabycie ich bezpośrednio w aplikacji. Po zalogowaniu się na konto i dołączeniu do transmisji na żywo, istnieje prosty sposób, by wysłać upragniony prezent.

Przykładowo, podczas live streamu ulubionego twórcy, wybieramy ikonę z giftami, która wyświetla się na ekranie. Po jej naciśnięciu otworzy się wachlarz dostępnych giftów, a każdy z nich ma określoną wartość w monetach. Oto jak przebiega proces:

 • Wybieramy gift, np. Panda albo Drama Queen,
 • Po wyborze prezentu, naciskamy przycisk “wyślij”.

Nazwa Gifta

Wartość w Monetach

Panda

5 Centów

Drama Queen

50 Dolarów

Nasz wybrany gift pojawi się na żywo na ekranie, a wydane na niego monety zostaną przelane na konto twórcy. Jest to sposób nie tylko na wyrażenie wsparcia, ale również na interakcję z twórcą w czasie rzeczywistym.

Twórcy mogą następnie przekształcić zgromadzone środki z giftów w realne pieniądze. Ich miesięczne zarobki będą zależeć od ilości otrzymanych Gifty, co jest odzwierciedleniem ich popularności i zaangażowania obserwujących. Umożliwia to także rozrost i rozwój twórców na platformie.

Oprócz wyżej wymienionych, jest wiele różnych giftów, które różnią się wartością i wyglądem, co pozwala użytkownikom na spersonalizowane formy wsparcia.

Dlaczego warto korzystać z giftów na TikToku?

Gifty na TikToku to nie tylko zabawa, ale i sposób na nawiązywanie interakcji. Wzmacniają one więź pomiędzy twórcami a widzami, zachęcając do udziału w transmisjach na żywo. Wysyłając gifty, fani mogą pokazać swoje wsparcie i uznanie, co jest szczególnie istotne, gdy liczy się każdy gest.

Wirtualne prezenty przynoszą korzyści również twórcom. Monetyzacja to dla wielu z nich główna motywacja do dzielenia się treściami na TikToku. Gifty, które można zamienić na realne pieniądze, stają się formą dochodu. Dla przykładu panda, popularny gift, może być warty kilka dolarów – suma, która przy regularnych transmisjach i dużej liczbie obserwujących, może znacząco wpływać na ich zyski.

Stosowanie Gifty jest także formą promocji dla samych widzów. Osoby wysyłające gifty często zyskują widoczność podczas transmisji na żywo, dzięki czemu mogą zwiększyć liczbę własnych obserwujących. To rodzaj symbiozy, w której wszyscy uczestnicy interakcji czerpią korzyści.

Niewątpliwie, inwestycja w gify na TikToku to sposób na budowanie społeczności wokół kanału twórcy, co długoterminowo przekłada się na wzrost jego popularności. Zarówno wysyłający, jak i odbierający gifty, tworzą razem ekosystem, gdzie wymiernym plusem jest dla jednych zysk finansowy, a dla drugich – wzrost rozpoznawalności.

4.7/5 - (23 votes)