Jak udostępnić czyjś lub swój post w relacji na Insta

Jak udostępnić czyjś lub swój post w relacji na Instagramie?

Zastanawiacie się, jak udostępnić post w relacji na Instagramie? To prostsze niż myślicie. Niezależnie od tego, czy chcecie wypromować własne treści, czy zwrócić uwagę na posty innych, dzielenie się postami w relacjach to skuteczna metoda na zwiększenie zasięgów.

Poznając kilka kluczowych zasad, możecie z łatwością dzielić się postami publicznymi, a także tymi ze swojego profilu. W naszym artykule wyjaśniamy krok po kroku, jak to zrobić, by efektywnie wykorzystać potencjał Instagram Stories i zbudować silniejszą obecność online.

Dlaczego chcemy udostępnić czyjś lub swój post czy stories?

Wszyscy szukamy większego zasięgu i zaangażowania w ramach naszych działań na Instagramie. Udostępnianie postów to jedna z metod na osiągnięcie tych celów. Przede wszystkim, kiedy promujemy własne treści w relacji, zwiększamy prawdopodobieństwo, że zostaną one zauważone przez szerszą publiczność.

Z kolei dzielenie się postami innych użytkowników to forma budowania relacji i networkingu. Pokażemy w ten sposób, że doceniamy ich prace, co często skutkuje wzajemnością. Jest to szczególnie istotne dla freelancerów, którzy poprzez udostępnienie projektów współpracowników mogą wypromować zarówno siebie, jak i swoje usługi.

Udostępniane treści to też sposób na dostarczanie wartości naszym obserwatorom. Jeśli znajdziemy pożyteczne informacje, pragniemy, aby nasi followersi również miały do nich dostęp. Tutaj przykładem może być relacja z konferencji branżowej, gdzie eksperci dzielą się najnowszymi trendami.

Poprawa widoczności to kolejny ważny aspekt. Pokazując na swoim profilu treści od innych marek bądź użytkowników, zyskujemy większe zasięgi. To prowadzi do większego zaangażowania w naszej społeczności. Użytkownicy mogą szybko i łatwo przenieść się na nasz profil dzięki funkcji udostępniania Stories.

Jak udostępnić swój post w relacji na Instagramie?

Udostępnienie własnego posta w relacji Instagrama może wydawać się banalne, ale jest kluczową częścią strategii zwiększającej zasięg. Najpierw znajdujemy post, który nas interesuje. Może to być nasz ostatni obraz czy video, które chcemy ponownie wyróżnić w oczach obserwujących.

Procedura udostępniania jest prosta:

 • Przejdź do posta na twoim profilu, który chcesz podzielić się w relacjach.
 • Kliknij na ikonkę samolotu papierowego znajdującą się pod postem.
 • W menu, które się pojawi, wybierz opcję “Dodaj do swojej relacji”.

Po tych krokach post zostanie dodany do twojej historii, a ty możesz go spersonalizować. Dodaj tekst, naklejki czy muzykę, aby post był bardziej angażujący dla twoich obserwatorów. To jest świetny sposób, by przypomnieć im o treści, którą mogli przeoczyć na feedzie.

Możliwe jest późniejsze uzupełnienie tego o komentarz lub pytanie, zachęcające do interakcji. Przykładem może być prośba o opinię na temat prezentowanego produktu, co mobilizuje do oddania głosu w ankiecie czy zostawienia komentarza.

Udostępnianie postów z naszego profilu w relacjach to także okazja do kreatywnego podejścia do contentu – pozwólmy sobie na eksperymenty i testowanie, które teksty czy grafiki rezonują z naszymi obserwatorami. Warto monitorować, jakie posty wywołują największe zainteresowanie wśród naszej społeczności.

Jak udostępnić czyjś post na Instagramie we własnej relacji?

Opanowując sztukę publikowania w Instastories, natrafiamy na sytuacje, gdy chcemy podzielić się treściami innych użytkowników. Może to być inspirujący cytat, znaczące zdjęcie lub ważna wiadomość, która rezonuje z naszymi wartościami lub interesuje naszych obserwatorów.

Krok po kroku:

 1. Znajdź post, który chcesz udostępnić. Może to być dowolny publiczny post na Instagramie, który nie jest ograniczony przez ustawienia prywatności autora.
 2. Naciśnij ikonę samolotu papierowego pod postem. To właśnie tam kryje się funkcja udostępniania postów w relacjach.
 3. Wybierz opcję “Dodaj do swojej relacji”. Tym samym otworzysz edytor relacji, dzięki któremu możesz dodać tekst, naklejki czy GIF-y.
 4. Personalizuj swój Instastories. Można tutaj dodać kontekst lub komentarz, który pozwala na interakcję z obserwatorami i nadaje udostępnionemu postowi osobisty charakter.
 5. Opublikuj w swojej relacji, klikając w dolnym lewym rogu na “Twoja relacja”. Post pojawi się w Twojej relacji i będzie dostępny dla obserwatorów przez 24 godziny.

Warto pamiętać, że udostępnianie postów innych to również forma docenienia ich pracy. Dzięki temu nie tylko zyskujemy ciekawsze treści na naszym profilu, ale wspieramy także twórców oryginalnego posta, zwiększając ich zasięg.

Dlaczego nie mogę udostępnić czyjegoś postu na swoim instastory?

Napotykając problem z udostępnieniem postów w Instastory, warto rozważyć kilka przyczyn. Pierwszym powodem może być ustawienie prywatności przez autora postu. Jeśli konto, z którego chcemy udostępnić treść, jest ustawione jako prywatne, nie będziemy mieli możliwości dodania jego postu do naszej relacji.

Kolejnym czynnikiem jest ograniczenie przez użytkownika opcji udostępniania swoich treści. Użytkownicy mają możliwość deaktywacji opcji dodawania ich postów do czyichś Instastory w ustawieniach prywatności, co bezpośrednio uniemożliwia innym promowanie ich materiałów.

Problemy techniczne aplikacji Instagram również mogą leżeć u podstaw trudności z udostępnieniem. Czasami tymczasowe błędy lub aktualizacje mogą prowadzić do przejściowej dysfunkcji tej funkcji. W takich przypadkach sprawdzenie aktualności aplikacji i jej ewentualna aktualizacja może rozwiązać problem.

W związku z wymienionymi przyczynami, zanim zdecydujemy się na udostępnienie postu, powinniśmy upewnić się, że konto, z którego chcemy skorzystać, jest w trybie publicznym oraz nie ogranicza opcji udostępniania. Ważne jest również regularne sprawdzanie aktualizacji aplikacji w celu uniknięcia problemów technicznych.

Czym różni się udostępnianie postów na story i na profilu?

Udostępnianie treści na Instagramie może przybierać różne formy, w zależności od tego, czy chcemy podzielić się czyimś postem na naszym story, czy na profilu. W przypadku story jest to działanie tymczasowe, trwające zaledwie 24 godziny. Nie pozostaje to w naszym archiwum, a co za tym idzie, nie buduje bezpośrednio naszej galerii na profilu.

Natomiast decydując się na udostępnienie postu na profilu, powielamy treść, która staje się elementem naszej stałej kolekcji. Jest to istotne dla osób, które pragną zachować spójność estetyczną i tematyczną swojego feedu. Przy wyborze tej opcji, post staje się widoczny dla wszystkich naszych obserwujących i może być dalej lajkowany oraz komentowany, co może przyczyniać się do większej interakcji z naszym profilem.

Przy udostępnianiu na story, z kolei, większa spontaniczność i możliwość szybkiego reagowania na bieżące wydarzenia zapewniają lekkość i dynamikę, która może pozytywnie wpłynąć na zasięgi i zaangażowanie odbiorców. Przykładem może być relacjonowanie wydarzeń na żywo lub promowanie ograniczonych czasowo ofert, gdzie dynamika i czasowe ograniczenie treści grają kluczową rolę.

Jak udostępnić post na Instagramie wybranym użytkownikom?

Udostępnienie treści na Instagramie może być bardziej personalizowane dzięki funkcji “Bliscy znajomi”. Tworzenie listy bliskich znajomych pozwala nam dzielić się postami wyłącznie z wyselekcjonowanymi osobami. Aby to zrobić, należy przejść do ustawień profilu i wybrać opcję stworzenia takiej listy. Po jej utworzeniu, podczas dodawania posta do relacji, wystarczy wybrać opcję Bliscy znajomi i tylko członkowie tej grupy zobaczą udostępnioną przez nas treść.

Dzięki temu mechanizmowi możemy udostępniać np. materiały bardziej osobiste, które niekoniecznie chcielibyśmy pokazywać wszystkim obserwującym. Funkcja znajduje zastosowanie również w przypadku przedsiębiorstw, które pragną nagrodzić swoich najwierniejszych klientów dostępem do ekskluzywnych treści lub promocji.

Uruchomienie opcji Udostępnienia Postów na Instagramie innym osobom w naszych relacjach zostało wprowadzone 17 maja 2018 roku. Wcześniej ikona papierowego samolocika służyła jedynie do wysyłania treści w prywatnych wiadomościach. Obecnie możliwe jest dodawanie postów innych do własnej relacji, co może przyciągnąć nowe osoby na nasz profil oraz zachęcić ich do zaangażowania.

Praktyczne zastosowanie tej funkcji wygląda bardzo prosto. Wystarczy:

 • Otworzyć aplikację Instagram
 • Znaleźć post, który chcemy udostępnić
 • Kliknąć ikonę papierowego samolocika
 • Wybrać opcję Dodaj Post do Swojej Relacji
 • Na ekranie edycji dokonać wyboru czy post ma trafić do wszystkich czy do bliskich znajomych

Przykładem może być sytuacja, gdy firma chce udostępnić relację z wydarzenia tylko swoim VIP klientom. Dodaje ich wcześniej do listy bliskich znajomych i w momencie publikacji może być pewna, że treść zobaczą jedynie osoby z tej grupy.

Jak udostępnić stories na Instagramie wybranym użytkownikom?

Udostępnienie treści wybranej grupie obserwujących nie wymaga wielu kroków. Tworzenie listy bliskich znajomych jest pierwszym etapem. W ustawieniach profilu dodajemy do niej użytkowników, którzy mają widzieć nasze Stories.

Gdy lista jest gotowa, podczas publikowania posta w Stories wystarczy wybrać opcję “Bliscy znajomi”. Taki post trafi tylko do osób zdefiniowanych na liście. Dzięki tej funkcji możemy dzielić materiały, które nie są przeznaczone dla szerszej publiczności, takie jak:

 • Informacje dotyczące wewnętrznych wydarzeń firmy.
 • Zdjęcia z prywatnych uroczystości.
 • Oferty ekskluzywne przeznaczone dla lojalnych klientów.

Należy pamiętać, że dodanie historii do Bliskich znajomych jest jednoznaczne z ograniczeniem jej zasięgu. Jest to jednak doskonały sposób, by podkreślić osobiste relacje z grupą odbiorców oraz zbudować zaufanie poprzez dzielenie się treściami, które pozostają poza zasięgiem ogółu.

Jak zablokować opcję udostępniania swoich postów?

Jeśli nie chcemy, by inni mogli udostępniać nasze treści w swoich Stories, Instagram daje nam możliwość zablokowania tej opcji. Konfiguracja prywatności jest prostym narzędziem do ochrony naszych postów przed rozpowszechnianiem.

Zaczynamy od wejścia w ustawienia naszego konta. Stamtąd należy udać się do sekcji Prywatność, a następnie Relacja. Odnajdziemy tam opcję Zezwól na udostępnianie w relacjach. Zazwyczaj jest domyślnie aktywna, lecz wystarczy przełączyć ją, by nikt nie mógł dodawać naszych postów do swoich Stories.

Dla firm warto przemyśleć takie posunięcie. Mimo że ochrona treści jest istotna, udostępnianie przez użytkowników może zwiększyć zasięgi i liczbę obserwujących – kluczowe aspekty, które przyczyniają się do sukcesu marketingowego na platformach social media. Blokada może więc ograniczyć potencjalne korzyści płynące z działalności na Instagramie.

Niekiedy problemy z udostępnianiem mogą wynikać z technicznych ograniczeń aplikacji. Warto wtedy sprawdzić, czy nasza wersja aplikacji jest aktualna, próbować wylogować się i zalogować ponownie lub poczekać i spróbować później. 

Oceń post