Najlepszy czas na publikowanie na TikToku

Najlepszy czas na publikowanie na TikToku – o której godzinie najlepiej publikować?

Wszyscy wiemy, że TikTok to platforma, która może zmienić zasięgi w mgnieniu oka. Ale czy zastanawialiście się kiedy najlepiej publikować, by nasze treści osiągnęły szczyty popularności?

Okazuje się, że kluczowe mogą być konkretne godziny i dni tygodnia. W naszym artykule przyjrzymy się, dlaczego wieczory od poniedziałku do czwartku oraz niedziele mogą być najlepszym czasem na wrzucanie nowych filmików.

Dlaczego czas wstawienia filmiku na TikToku ma znaczenie?

Każdy tiktoker wie, że algorytm TikToka preferuje treści, które generują szybką i dużą interakcję. Jeśli wrzucimy filmik w mniej optymalnym czasie, nasz trud może pójść na marne, ponieważ filmik nie osiągnie oczekiwanego zasięgu. Nie chodzi tylko, o to kiedy nasza społeczność jest online, ale też o ogólne wzorce aktywności na platformie.

Rozważmy wyniki badania przeprowadzonego przez Influencer Marketing Hub. Analizując ponad 10 milionów postów ujawniono, że niedzielne wieczory przynoszą aż o 30% więcej interakcji niż inne terminy. Oznacza to, że w tych godzinach nasze treści będą miały większą szansę zaistnieć.

Dzień Tygodnia

Godzina

Średni Wzrost Interakcji

Niedziela

19:00

30%

Natomiast publikacja we wczesnych porankach czy późnych nocnych godzinach jest ryzykowna. Większość użytkowników wtedy śpi, a między 23:00 a 1:00 przegapimy szczyt aktywności. Nasze filmy mogą zostać niezauważone, a to wpłynie na niższe pozycje w odkrywaniu na TikToku.

O której wstawiać TikToki w 2024 – dni i godziny?

W przestrzeni cyfrowej rzeczy szybko się zmieniają, a to dotyczy również najlepszych momentów na publikację treści na TikToku. W 2024 roku kluczowe będzie śledzenie aktywności naszych obserwujących, by wstrzelić się w te magiczne momenty, kiedy zasięg naszych filmików może osiągnąć apogeum.

Kiedy twoi obserwatorzy są najbardziej aktywni?

Analiza zachowań naszych obserwujących to fundament naszej strategii na TikToku. Najbardziej aktywni obserwatorzy to dla nas sygnał, że nastał najlepszy czas na publikację. Przyglądając się danym statystycznym z poprzednich lat, możemy zaobserwować pewne wzorce: weekendowe popołudnia lub wieczory zazwyczaj przynoszą wysokie zaangażowanie. Niemniej, z roku na rok trendy mogą się zmieniać, więc niezmiernie ważne jest, byśmy pozostali elastyczni i reagowali na bieżące zmiany.

By dowiedzieć się, kiedy nasze filmy najczęściej są oglądane, warto korzystać z analiz dostępnych na platformach społecznościowych i narzędzi analitycznych. Sprawdzenie stref czasowych, w których znajdują się nasi obserwatorzy, pozwoli nam lepiej zaplanować harmonogram publikacji.

Przykładowo, jeśli większość naszej publiczności pochodzi z Ameryki Łacińskiej, a my znajdujemy się w Europie, różnica czasowa będzie miała znaczący wpływ na odbiór naszych filmików. Dlatego publikacja, która skupia się na porannych godzinach w Europie, może być zbieżna z wieczornym szczytem aktywności w Ameryce Południowej.

O której godzinie najlepiej publikować filmiki na TikToku?

Jeśli chodzi o konkretne godziny, należy kierować się nie tylko ogólnymi trendami, ale przede wszystkim danymi szpiegowskimi naszych followerów. Według najnowszych analiz, optymalne godziny wydają się być zmiennymi rok do roku. Na podstawie wcześniejszych raportów, w 2023 roku rekomendowane godziny to poranne około 7:00-9:00, popołudniowe między 12:00 a 15:00, oraz wieczorne między 18:00 a 22:00.

Projekcje na 2024 rok sugerują, że podobny rozkład może zostać zachowany, jednak pojawiają się nowe okna – na przykład, wczesne poranki w dni robocze zyskują na popularności. Zwiększona liczba osób pracujących zdalnie może prowadzić do częstego przeglądania TikToka jako formy rozrywki przed rozpoczęciem pracy.

Nie zapominajmy także o ważności testowania różnych slotów czasowych, nawet tych wydawałoby się mniej optymalnych. Pozwala to na dotarcie do innych grup odbiorców, na przykład nocnych marków lub osób pracujących w nietypowych godzinach, które mogą być bardziej skłonne do interakcji z naszymi treściami poza głównymi szczytami aktywności.

Jakie były najlepsze godziny i dni wstawiania TikTok w 2023, 2022 i 2021

W miarę jak TikTok zyskiwał na popularności przez ostatnie lata, zauważyliśmy, że wzory publikacji mogą się zmieniać. Niektóre godziny okazały się jednak wyjątkowo korzystne przez cały ten czas. W 2023 roku opłacało się wrzucać treści wtorek o 9:00, czwartek o 12:00 oraz piątek o 5:00 rano.

Analizując 2022 rok zwróciliśmy uwagę, że oprócz porannych godzin, dobrze było publikować wieczorami po 19:00, gdyż wtedy wielu użytkowników szukało relaksu w przeglądaniu aplikacji.

W 2021 także pojawiały się trendy, które sugerowały, że najwięcej interakcji generowane było w niedzielne wieczory. W ten sposób udało nam się dotrzeć do szerszej grupy widzów, którzy po weekendzie chętnie korzystali z platformy do późnych godzin.

Śledzenie zmian i dostosowywanie strategii publikacji pod obowiązujące trendy pokazało, jak dynamicznie platforma może reagować na nawyki swoich użytkowników.

Kiedy publikować na TikToku? Dopasuj terminy do swojego konta

Rozpoznanie najlepszego czasu publikacji dla naszego TikTokowego konta wymaga spojrzenia na konkretną demografię naszych obserwujących. Jeśli większość z nich mieszka po drugiej stronie globu, publikacja treści, gdy u nas jest dzień, może nie przynieść oczekiwanych rezultatów.

Analiza aktywności naszych obserwujących pokaże, kiedy są oni online, co z kolei ułatwi wybór idealnego momentu na dzielenie się nowymi filmikami. Tym sposobem, odkryliśmy, że dla naszej publiczności miłośników nocnych rozrywek najlepsze okazały się godziny wieczorne i nocne.

Eksperymentowanie z różnymi terminami publikacji to klucz do sukcesu. Po tygodniu testowania publikacji o różnych porach dnia zaobserwowaliśmy, że rano nasze filmy zdobywały znacznie więcej wyświetleń, w porównaniu do godzin popołudniowych, gdzie ruch na profilu był mniejszy.

Zastosowanie się do strategii elastyczności pomogło nam ulepszyć wyniki. Gdy zauważyliśmy wzmożoną aktywność na naszym profilu w poniedziałki o godzinie 18:00, szybko dostosowaliśmy nasz kalendarz publikacji, aby wykorzystać ten wzrost zainteresowania.

Kiedy najlepiej robić live na TikToku?

Zauważyliśmy, że prowadzenie transmisji na żywo na TikToku ma swoje szczególne zasady. Podobnie jak przy publikowaniu postów, kluczowe jest trafienie w czas, kiedy nasza audiencja jest najbardziej aktywna. Live’y to doskonała okazja do interakcji z widzami, więc warto je planować strategicznie.

Statystyki pokazują, że userzy preferują wideoczaty w godzinach wieczornych. Szczególnie popularne są transmisje na żywo tuż po 21:00, kiedy większość osób szuka rozrywki po dniu pełnym zajęć. Przykłady popularnych tiktokerów potwierdzają tę tendencję – ich live’y często gromadzą tłumy widzów właśnie w tych porach.

Natomiast inny wartościowy przedział czasowy to południe, około 12:00-14:00. Wtedy ludzie wykorzystują przerwy w pracy czy szkole na szybką rozrywkę i spojrzenie na to, co nowego w świecie TikToka. Odpowiednio zaplanowany live w tych godzinach może przynieść znaczące wzrosty w interakcji i zasięgu.

W naszych strategiach nie pomijamy weekendów – okazuje się, że sobota i niedziela rano to również świetny czas na live’y, gdyż wielu użytkowników wypoczywa wtedy w domu i ma więcej czasu na oglądanie dłuższych treści.

4.9/5 - (19 votes)