Trendy na TikToku

Trendy na TikToku – jakie na rok 2024? 

Odkrywamy trendy na TikToku w 2024 roku, gdzie szybkość zmian w modzie przekracza wszystko, co znamy. Zjawisko fashion FOMO staje się coraz bardziej widoczne, a my nie chcemy zostać w tyle.

TikTok to przestrzeń, gdzie każdy użytkownik może stać się twórcą trendów. To właśnie tutaj bikercore, coastal cowgirl czy old money mermaid core zyskały swoją popularność. Podążamy za tymi zmieniającymi się w mgnieniu oka tendencjami, abyście mogli być zawsze o krok przed innymi.

Zastanawiacie się, jak TikTokowe trendy wpływają na nasze codzienne wybory? Przygotowaliśmy dla Was przewodnik po najgorętszych hasztagach i wizualnych motywach, które zdominują 2024 rok. Razem z nami zanurzcie się w świat TikTokowych inspiracji, które definiują nowoczesną kulturę mody.

Czym są trendy na TikToku?

Trendy na TikToku to zjawiska kulturowe definiowane przez społeczność użytkowników. Pojawiają się spontanicznie, często jako odzwierciedlenie aktualnych wydarzeń czy zmieniających się gustów. Nie mają stałego cyklu i mogą trwać różnie długo, w przeciwieństwie do trendów wybiegowych.

Przykładem może być nagły wzrost popularności hashtagu #FoodTok, który zainspirował setki tysięcy fanów gotowania do dzielenia się swoimi kulinarnymi eksperymentami. Równie interesujący jest fenomen kojarzonych z relaksem filmików ASMR, który osiągnął ogromny sukces dzięki unikalnemu doświadczeniu sensorycznemu.

W przypadku trendów muzycznych użytkownicy z zapałem śpiewali przebój “Solo” Blanki, co pokazuje, jak jedna piosenka może zjednoczyć międzynarodową publiczność. Nietypowy natomiast był wzrost zainteresowania historią starożytnego Rzymu, ukazując różnorodność tematów, które mogą stać się chwilowym hitem.

Integracja użytkowników jest kluczowa – osoba z jednego zakątka świata może wywołać trend, który stanie się viralowy. Wyraźne jest, że każdy użytkownik może przyczynić się do kreowania trendów, a real-time marketing sprawia, że TikTok staje się platformą z dynamicznie zmieniającym się środowiskiem trendów.

Najpopularniejsze trendy TikToka w 2023

W ostatnicg miesiącach 2023 roku, TikTok przechodził przez fascynujące zmiany jeśli chodzi o content, który użytkownicy najczęściej oglądali. Naszą uwagę przykuły szczególnie dwa wideo, które zdominowały platformę przez ostatnie miesiące.

Pierwszym z nich był instruktaż wykonania makijażu od twórczyni pod pseudonimem dollievison. To właśnie jej post stał się viralowy osiągając imponującą liczbę ponad 541 miliona wyświetleń. Został opublikowany 8 marca i prędko zdobywał popularność na social media dzięki prostocie i atrakcyjności prezentowanego makijażu. Trwałość postów, jak widać na tym przykładzie, potrafi być zaskakująco wysoka.

Transformacja w Ironmana wykonana przez użytkownika justinflom zadziwiła widzów, pokazując, że kreatywność na TikToku nie zna granic. Jak widać na przykładzie tego drugiego najpopularniejszego wideo, które zgromadziło ponad 418 milionów wyświetleń, nieprzewidywalność treści, które osiągną sukces, jest jedną z cech charakterystycznych tej platformy.

Treść

 Hashtag 

Twórca

Wyświetlenia

Data publikacji

Instruktaż makijażu

 #makeuptutorial 

dollievison

541 milionów

8 marca

Lampka – Ironman

brak

justinflom

418 milionów

7 czerwca

Oprócz tych postów musimy wspomnieć o interaktywności TikToka, która też kształtuje popularność treści – twórcy i marki często wykorzystują współprace, by dzielić się autentycznymi opiniami o produktach kosmetycznych. TikTokerki kosmetyczne, jak na profilu vaguevean, dbają o to, by ich profile pozostały miejscem zaufania, gdzie produkty o wątpliwym składzie nie znajdą swojego miejsca.

Trendy z TikToka – Lista najpopularniejszych

TikTok stał się platformą mediów społecznościowych opartą głównie na wideo, gdzie rodzą się gwiazdy i kreowane są trendy. Oto kilka najpopularniejszych ostatnio trendów z TikToka:

  • #BookTok – tag dotyczący polecania, omówień i dyskusji na temat książek. Stał się trampoliną do sprzedaży dla wielu tytułów.
  • #GamingTikTok – gamingowe filmiki, streamingi i wyzwania, które spopularyzowały wiele gier wideo wśród młodszych odbiorców.
  • #SelfCare – treści poświęcone dbaniu o siebie, relaksowi, medytacji i zdrowiu psychicznym.
  • #CoffeeWithView – filmiki porannych filiżanek kawy z pięknymi widokami z okien, balkonów czy tarasów.
  • #Y2K – nostalgiczny powrót do mody lat 2000-2010 z użyciem popularnych wówczas piosenek.
  • #BabyfaceChallenges – wyzwania polegające na nanoszeniu makijażu imitującego dziecięce rysy twarzy.
  • #RecipeHack – proste i szybkie przepisy kulinarne na dania, desery i napoje.
  • #GreenScreen – podtapianie się pod dowolne tła z użyciem zielonego ekranu.
  • #SkinCareRoutine – poranne i wieczorne rytuały pielęgnacyjne twarzy i ciała.
  • #Petsoftiktok – urocze filmy ze zwierzętami, które podbiły serca użytkowników.

Trendy z TikToka nieustannie się zmieniają i zaskakują swoją nieprzewidywalnością. To, co dziś jest hitem, jutro może przestać budzić zainteresowanie. Jednak obserwowanie tych spontanicznie powstających zjawisk pozwala lepiej zrozumieć gusty i pasje młodego pokolenia, które spędza coraz więcej czasu w mediach cyfrowych. Śledzenie ich preferencji może być cenne zarówno dla marek, jak i twórców treści, którzy chcą trafić do tej grup docelowej.

Trendy na TikToka w 2024 

Eksperci prognozują rozwój wielu stylów i gatunków muzycznych popularnych już w 2023 roku. Układy taneczne nadal będą się rozwijać w kierunku choreografii o większym stopniu trudności. Postprzemysłowe stylówki (cyberpunk, steampunk) oraz nostalgiczne nawiązania do mody z lat 90 i 2000 staną się bardziej powszechne.

Analitycy przewidują także wzrost zainteresowania tematami ekologicznymi i dbałością o zdrowie psychiczne. Hasztagi takie jak #climateaction czy #mentalhealthawareness będą coraz popularniejsze. Według Patryka Nowaka, dyrektora agencji StreetwiseInfluencers, młodzi ludzie coraz świadomiej podchodzą do kwestii środowiskowych i samopoczucia.

Pojawią się nowe gatunki muzyczne inspirowane brzmieniami z krajów globalnego południa. Trendy lokalne, odnoszące się do poszczególnych regionów świata, będą się umacniać. To szanse dla marek, które potrafią w naturalny sposób wkomponować się w tę różnorodność kultur. Trendy na TikToku cały czas zaskakują swoją dynamiką i nieprzewidywalnością.

4.9/5 - (20 votes)